Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kąt wtrysku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kąt wtrysku

    Zamieszczone przez adam_was
    A tak na marginesie , jak mechanik sugeruje, ze w TDI poszła ci sprężyna w tarczy to zmień mechanika, bo to znaczy, że chłopak nigdy tego sprzegła nie rozbierał.
    Znalazłem na allegro aukcję ze sprzęgłem do TDI. I za cholerę nie widzę w tarczy sprężyn. Czy to właśnie miałeś na myśli, że gość nie rozbierał sprzęgła w TDi?

    Auto-Wimar gratulujemy fachowców. No chyba, że gość nie zajarzył, że to TDi, bo byłem u nich pod koniec dnia pracy.

    Pogrzebałem dalej i dowiedziałem się, że to koło zamachowe (dwumasowe) ma w sobie redukcję drgań. Stąd wnioskuję, że to koło zamachowe jest podejrzane.

    Dowiedziałem się, że fabrycznie montowane są sprzęgła firmy LUK? Czy to prawda? Czy koło zamachowe też jest tej firmy?

    Jeśli będzie potrzebna wymiana, to można pokusić się o używane, czy raczej nowe? Czy wymieniać samo koło, czy docisk+tarcza+łożysko też (oczywiście jeśli są już zużyte, to nie ma się nad czym zastanawiać, ale jeśli w niezłym stanie i dobrze rokują, to czy zostawić je)?

    Ktoś się orientuje ile takie nowe koło może kosztować i gdzie będzie najtaniej w W-wie i okolicach można je kupić? Może internet?

  • #2
    Kąt wtrysku

    Moża ktoś z Was zna kąt wyprzedzeniawtrysku dla silnika 1.9 TDI. Wymieniałem rozrząd i chciałem się upewnić czy czy utawili mi dobry kąt. Jest to znany i9 według opinii znajomych dobry zakład ale ja jestem b. dociekliwy i ciałem ich sprawdzić.
    Szerokiej drogi
    Paweł Nicia
    Przejechane 280 000km TDI 90KM ICE

    Ambiente
    35 lata

    Komentarz


    • #3
      Witam forumowiczów. Myślę, że ten link powinien być pomocny 403 Forbidden
      Golf IV ALH@ASV

      Komentarz


      • #4
        figurel,
        Dziękuje serdecznie
        Mam tylko jeden problem mam silnik TDI 90 KM z której tabeli mam korzystać i co oznacza że kąt może się zawierać w przedziale np od 25 do 88.
        Czy jeżeli ja mam np 48 to jest ok?
        Czy w zależności od wartości kąta zmieniają się np. moment obrotowy, zużycie paliwa, - jak to ma się do samych wtryskiwaczy. Mam nadzieję że ktoś mnie oświeci w tym temacie ponieważ - jak widać nie jestem w tym mocny. Za to mogę powiedzieć kilka słów na temat roszczeń gwarancyjnych i jak je egzekwować w autoryzowanych serwisach
        Szerokiej drogi :szeroki_usmiech
        Pawęł Nicia :szeroki_usmiech
        Przejechane 280 000km TDI 90KM ICE

        Ambiente
        35 lata

        Komentarz


        • #5
          Sprawdz najpierw ktory TDi masz, pierwsz 3 litery kodu silnika. Pisze to np pod dywanikiem w bagazniku. Wartosci dla obu silnikow 90KM powinny byc takie same. Tam w tabelce wszystko pisze A symbol silnika masz albo AGR albo ALH
          Spritmonitor.de

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X